Berk Sürmen – Özyeğin Üniversitesi – Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik

Sizce Marjinal Kültürü nedir?

Birbirlerini her zaman destekleyen bireylerin bir araya gelip çok iyi işler çıkarmalarını sağlayan aile ortamı.

Marjinal PN’de en çok etkilendiğin 5 şey?

– Birbirinden özel ve farklı insanların birleşip, farklılıkları bir kenara bırakarak hep birlikte güzel işler çıkarmasını gördüm.
– Hayvan Dostu Şirket kavramının tam anlamıyla ortaya konulması, hayvanlara karşı herkesin sevgiyle bakması ve onlarla ilgilenmesi ne kadar hayvansever ve güzel insanlarla çalıştığımı gösterdi.
– Stajyerlere karşı herkes sevgi ve saygıyla yaklaşıyor. Ne zaman bir sorum veya sıkıntım olduğunda çok olumlu ve sıcak karşılıklar alarak bütün problemleri çözmeme yardımcı oldular.
– Her Cuma günü yapılan toplantıda iş dışı hayat hakkında sohbet edilmesi ve herkesin kendi hayatlarından bahsetmesi Marjinal’de neden bu kadar sıkı bir aile ortamı olduğunu gösterdi bana.
– Çalışan herkesin istekli ve güler yüzle çalışması bu kadar güzel işlere imza atılmasında ne kadar fazla yer aldığını ortaya seriyor.

Marjinal PN’de hayal kırıklığına uğradığın 5 şey?

COVID döneminde staj yaptığım için ofiste herkes ile tanışamamak dışında hiçbir hayal kırıklığı yaşamadım. Normal bir zamanda ofiste stajımı yapıp çalışan diğer herkesle sohbet edip Marjinal’deki aile ortamını daha çok hissedebilmek isterdim.

Eklemek istediğin?

Stajım boyunca bana yardımlarını ve desteklerini sunan herkese teşekkür etmek istiyorum. Çalışma ortamının önemini ve insanların güler yüzle olaylara yaklaşmasının ne kadar önemli olduğunu gördüm. Ofise gidip orada çalışmak ne kadar içimde kalsa da COVID döneminde yaptığım stajın faydalarını bütün hayatım boyunca göreceğim.