BEYZA NUR SEYHAN
2022'den bu yana Marjinalli

Marjinal’in ofisine ilk girdiğiniz andan itibaren ne kadar güçlü bir kurum kültürüne sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Sanırım birbirinden farklı yaşlara, geçmişlere sahip olan insanların ve tabii ki kedilerin ve köpeklerin birlikte bu kadar uyum içinde çalışabilmesi de Marjinal’in oldukça güçlü, kapsayıcı, eşitlikçi ve keyifli kurum kültüründen geliyor.

Benim için Marjinalli olmak ne demek derseniz:

 Aslında hepimizin ihtiyacı olan: Tüm canlıların yaşam hakkına saygı göstermek

Bir Marjinalli bu dünyanın ve tüm doğal kaynakların insanlığa ait olmadığının farkındadır. Tüm canlıların yaşam hakkına saygı gösterir. Çevresindeki kedi ve köpeklerin sağlıklı ve adil bir çevrede yetişebilmesi için elinden geleni yapar.

Benim de ofiste en çok sevdiğim şey çalışırken bana başını okşatmaya gelen patili Marjinalliler. Favori çalışma arkadaşlarım ❤️

Katı hiyerarşi ve mobbing asla yer yok

Tüm Marjinalliler eşittir. Daha deneyimsiz Marjinalliler, deneyimli Marjinallilerden çok şey öğrenir. Deneyimli Marjinalliler ise deneyimsiz Marjinallileri kendilerini geliştirmeleri için her zaman destekler.

Benim ilk uzun iş deneyimim Marjinal ile oldu. Başlamadan önce başka yerlerde stajyerlik yapan arkadaşlarımın mobbing tecrübelerini anlatması beni iş hayatına dair oldukça korkutmuştu. Ancak burada asla öyle bir şey ile karşılaşmadım. İş hayatında oldukça yeni olan bir stajyer olmamama rağmen fikirlerim yaptıklarına, eğitimlerine ve deneyimlerine hayran olduğum insanlar tarafından hep dikkate alındı. Bu da beni bir Marjinalli olduğum için oldukça şanslı hissettiriyor.

 Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

 Bir Marjinalli isen ve bir konuda yardıma ihtiyacın var ise asla çekinmene gerek yok. Diğer tüm Marjinalliler, uzmanlıkları olduğu konuda sana büyük bir mutlulukla yardım etmeye hazır çünkü bir Marjinalli yapılan işin bir ekip işi olduğunu bilir ve bildiklerini asla saklamaz.

İlk Marjinale başladığımda bilmediğim birçok şey vardı. Ancak yardım istediğim herkes yoğunlukları arasında bana vakit ayırarak uzun uzun işlerin nasıl ilerlediğini anlattılar. Bu sebeple bilmediğim bir şeyi öğrenirken çekinmeden destek isteyebiliyorum.

Marjinal, kendini geliştirebilmek için sana birçok fırsat sağlar

İletişim sektörü çok hızlı gelişen ve gerçekten sürekli kendini güncel tutman gereken bir sektör. Ayrıca yaratıcı bir iş yaptığın için de kendine sürekli beslenmek ve ilham alabilmek için kaynaklar yaratman gerekiyor. Şanslıyız ki Marjinal birbirimizi beslememiz için birçok alan yaratıyor. Ayrıca iş dışında yapılan tüm hobiler ve başka ilgi alanları da her daim destekleniyor.

Örneğin haftalık yapılan pazartesi toplantılarında daha önce hiç duymadığım sanattan mitolojiye, politikadan spora kadar bir sürü konuda bilgi ediniyorum. Bununla birlikte Marjinal Akademi ile mesleki gelişimimi destekleyebilirim.

Bununla birlikte eğer dans, müzik gibi iş dışında yaptığınız bir uğraşınız var ise saklamanıza hiç gerek yok. Aksine bu Marjinal’de büyük bir gurur ile paylaşılan bir şey. Daha önce çalışma saatlerini etkilemese dahi işyeri istediği için keyif aldığı birçok hobisini bırakmak zorunda kalan birçok arkadaşım oldu. Ancak dans ediyorsanız, dj iseniz veya bir koşucuysanız Marjinal sizi sadece işinizde değil hobilerinizde de geliştirmek için desteğinden mahrum bırakmaz.

Bir Marjinalli asla eğlenmeyi unutmaz

 İletişim sektörü ne kadar keyifli olsa da aynı zamanda oldukça yoğun ve stresli de olabiliyor. Ancak bir Marjinal sıkı bir şekilde çalıştığı kadar iş sonrası birlikte eğlenmeyi de çok iyi bilir ve bunun önemini asla hafife almaz.

Bir de bakmışsınız Yılbaşı partisinde hep birlikte şarkı söyleyerek dans ediyorsunuz.

 Yaptığı her işte sosyal sorumluluk var

 Bir Marjinalli iletişimin gücünü bilir ve bunu sadece kar yaratmak için değil ayrıca topluma ve doğaya katma değer yaratmak için de kullanır. Birçok sivil toplum örgütüne ayni ve maddi destek sağlarken ayrıca hizmet verdiği kurumlarla da anlamlı ve sosyal fayda yaratan birçok projeye imza atar.

Marjinal’in bu kültürü ise bence onu bu sektörde özel yapan en önemli nokta.