Bilge Özdemir – İstanbul Gelişim Üniversitesi – Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Sizce Marjinal Kültürü nedir?

Benim için Marjinal Kültürü, öncelikle herkesin birbirine karşı saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşmasıdır. Ajans içerisinde sıcak ve içten aile ortamının olması, evden çıktığınız andan itibaren  kendinizi ikinci bir aile ortamında hissetmenize sebep oluyor. Alt-üst ilişkisi olmadan herkesin birbirine karşı hoşgörüyle davranması; stajyer, çalışan farketmeksizin sizin fikirlerinizi önemsiyor olmaları, kendinizi çok iyi hissettiriyor. Marjinal çalışanlarının sadece iş ile ilgili sorunları değil, kişisel sorunları da paylaşılarak çözüme kavuşturuluyor. En önemlisi, minik patiler…

Sabah ajansa girdiğinizde sizleri minik patiler karşılıyor. Stresli ya da keyifsiz olduğunuz anlarda, onlarla zaman geçirmek motivasyonunuzu yükseltmenizi sağlıyor.

Marjinal PN’de en çok etkilendiğin 5 şey?

– Stajyerlere karşı herkes saygı ve sevgiyle yaklaşıyor. Bir sorunuz ya da sıkıntınız olduğunda sizi hoşgörüyle dinleyip yardımcı olmaya özen gösteriyorlar.

– Ekip çalışanları, yapılan  iş ile ilgili düşüncelerinin, doğru ya da yanlış olabileceğini düşünmeden rahat bir şekilde fikirlerini beyan etme imkanına sahip olabiliyorlar.

– Marjinal, kesinlikle durağan bir ortam değil. Herkesin kreatif tarafları var. Sürekli yaratıcı, yenilikçi ve dönüştürücü bir ortam mevcut.

– Sevimli dostlarımızla birlikte çalışabilme imkanına sahip olabilmek,  benim için çok güzel ve keyifliydi. Gerek toplantılarda, gerek çalışırken her anınızda yanı başınızdalar.

– Cuma günleri yapılan toplantılarda, ajans çalışanlarının sadece işle ilgili değil, iş dışındaki hayatlarında da sohbet etmeleri, bir saatte olsa güzel vakit geçirmenizi sağlıyor. (Toplantılarda Asuman Hanım’ın ve Apo Bey’in muhteşem enerjisi)

Marjinal PN’de hayal kırıklığına uğradığın 5 şey?

Bu soruyu çok düşündüm ama Marjinal PN’de hayal kırıklığına uğradığım hiçbir şey yok.

Eklemek istediğin?

Marjinal PN’de geçirdiğim bir ay benim için gayet keyifliydi. COVID dönemine denk gelmediğim için kendimi şanslı ve mutlu hissediyorum. Marjinal’de hibrit çalışma sistemi olmasından dolayı, ekipteki herkesle bir araya gelemesem de bir kısmıyla bir araya gelerek sohbet edebilme, işleri yakından takip edebilme imkanına sahip olabildim. Asuman Hanım mükemmel bir insan. Gençlerin düşüncelerine, görüşlerine oldukça önem veriyor. Ben 3 arkadaşımla birlikte aynı anda staja başladım. Asuman Hanım staj süremiz boyunca bizleri mutlu etmek için elinden gelen her şeyi fazlasıyla yaptı. Asuman Hanım başta olmak üzere, tüm ekip çalışanlarına bizlere katmış oldukları her şey için çok teşekkür ediyorum.