Cansu Büyükkayalı – İstanbul Bilgi Üniversitesi – Reklamcılık

Sizce Marjinal Kültürü nedir?

Marjinal kültürü anlayış, mütevazılık ve yardımseverliğin olduğu bir kültür.

Marjinal PN’de en çok etkilendiğin 5 şey?

Stajyerlere gerçekten bir birey gibi davranılması beni çok etkiledi. Kendimi ifade edebilmem için fikirlerim soruldu ve gelişebilmem için gerçek görevler verildi.

Sabah hep birlikte mutfakta kahvaltı edebilmek. Bu çok görülebilen bir şey değil bu yüzden o mutfağa her girdiğimde sanki evimdeymiş gibi hissettim.

Hayvandostu bir ajans olması 2 köpeğin ve 20 kedinin olması. Canım sıkıldığında ya da şöyle bir havam değişsin dediğim an üst kata çıkıp o güzel canları sevebilmek beni öyle mutlu ediyordu ki keşke hepsine bir anda sarılabilseydim.

Unvan olarak benden daha deneyimli olan kişilerle rahatça iletişim kurabilmek beni çok etkiledi. Sanki herkes kendinden genç birine bir şey vermek için hazırda bekliyor gibiydi. Konuşup, şakalaşabilmek bile çok değerli.

Partiler! Marjinal kültürünün bir parçası olarak bence partiler kesinlikle en çok etkilendiğim şeydi.

Marjinal PN’de hayal kırıklığına uğradığın 5 şey?

Hayal kırıklığına uğradığım hiçbir şey olmadı.

Eklemek istediğin?

Marjinalin kapısından girdiğim ilk an kalbim küt küt atıyordu. Stajım bittiği için bir yandan burukluk yaşarken bir yandan ben de artık sonsuz bir Marjinalli olabilmenin haklı gururunu yaşıyorum. Buradan ayrılırken sadece iş değil, doğru bir lider, bir takım arkadaşı olabilmenin yüksek bilinciyle ayrıldım. Sanmayın ki sizi bırakırım herkesi bir bir kalbimde taşıyacağımın sözünü de veriyorum. Tanıdığım herkesi çok sevdim. Bana sunduğunuz bu aile ortamı için teşekkür ederim.