Evdeyiz Ama Yalnız Değiliz #12

*Yeni haftanın ilk WhatsApp bülteni için hazır mısınız?

Yeni haftaya Serpil ve 10 yaşındaki oğlu Can’ın seçtiği müziklerle başlıyoruz. Serpil ve Can, evden çalışırken ister istemez biraz hareketsiz kalan herkese çok iyi gelecek kıpır kıpır bir liste hazırladı!

https://open.spotify.com/playlist/1jGkbe7f8cqJxlXIBpsJpB?si=MnXxMmLyQl-FZFMnfH–wQ

*Evden çalışanlara özel günün önerileri:*  

İş çıkışı birlikte yenen akşam yemekleri, yapılan hafta sonu planları, hayalleri kurulan yaz tatilleri… Bunların hepsi motivasyonumuzun artmasını sağlıyor şüphesiz. Bu günlerde ise işler biraz değişti. Bir süreliğine kendi kendimizi motive etmemiz gereken bir dönemdeyiz. Peki bunu nasıl başaracağız?

Bu dönemde mümkün olduğunca yeni şeyler öğrenin, öğrenme sevginizi geliştirin.

Sizi destekleyen, motive insanlarla iletişimi kesmeyin, dijital dünyanın sunduğu fırsatları değerlendirin.

Durumlara ve olaylara olumlu yaklaşın, kendinize iyimser olmanız gerektiğini hatırlatın.

Güçlü ve zayıf yönlerinizi belirleyin.

Zamanı verimli kullanabilmek için neler yapabileceğinizi araştırın, ertelemeyi bırakın.

Kulakları dört açma zamanı!

Şimdi şıkır şıkır akan bir dere kenarında oturmak ya da tepede dolunayın parladığı bir yaz akşamında salına salına yürümek ister miydiniz? Ama değil açık havaya, balkona bile çıkamıyoruz değil mi? Durun hemen üzülmeyin, onun da çözümü var… Mynoise, çeşit çeşit ortam seslerini bir tık yakınınıza getiren bir site. Çadırınızın üzerine düşen yağmurdan kalabalık bir kafeye kadar çeşit çeşit arka plan sesleri için adres bu:

https://mynoise.net/

*Kemal Kocatürk’ten İstanbul Türküsü*

Kemal Kocatürk’ün büyülü sesi bizi bugün Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Orhan Veli’nin İstanbul Türküsü şiirine taşıyor.

*Günün sözü:*

“Zamanın her zaman her şeyi değiştirdiğini söylerler; ama aslında, bu şeyleri kendiniz için sizin değiştirmeniz gerekir.” Andy Warhol