Evdeyiz Ama Yalnız Değiliz 23 Nisan Özel

*Marjinal Porter Novelli WhatsApp Bülteni, bayram coşkusuyla geliyor!

Bugün Spotify listemizi kimse ele geçirmedi, biz ellerimizle onu 23 Nisan ruhuna teslim ettik ve bayram coşkusunu ailecek yaşayabilmeniz için mini bir seçki hazırladık.

https://open.spotify.com/playlist/3n7t8OtSggjorrakTD2YZU?si=HpInPaujRS6hIL6L2qBcZw

*Bugünün önerisi net:

İster evinizdeki ister içinizdeki çocuklarla kutlayın ama mutlaka 23 Nisan’ı kutlayın ve size özel derlediğimiz içeriklerimizle tatlı bir zaman yolculuğuna çıkın!

Her sorduğumuza yanıt veren Google, 23 Nisan’ı hiç atlar mı? ?

Google’ın her yıl hazırladığı 23 Nisan’a özel Doodle’larını bu linkten inceleyebilirsiniz:

https://www.google.com/doodles/?hl=tr&q=Egemenlik

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, UNESCO’nun 1979’u Çocuk Yılı olarak duyurmasıyla, aynı yıl TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni başlattı. Bayramı uluslararası düzeye taşıyan bu hamleye, Zuhal Olcay’ın sunduğu ilk şenlik programında tanık olmak ister misiniz?

https://www.trtarsiv.com/program/23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami/1979-trt-23-nisan-cocuk-senligi-121004

Ve bu linkte de yine 1979’da Ankara Atatürk Spor Sarayı’nda Halit Kıvanç’ın sunuculuğuyla gerçekleştirilen o muhteşem dans gösterilerini izleyebilirsiniz:

https://www.trtarsiv.com/program/23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami/1-uluslararasi-23-nisan-cocuk-senligi-ataturk-spor-salonu-121002

Peki 23 Nisan denince aklına Barış Manço gelmeyen var mı? Bu kez 1988 yılına gidiyor, Barış abimizin Adam Olacak Çocuk 23 Nisan özel bölümünü izliyoruz. Videonun 21. dakikasından itibaren Barış Manço’nun kendi oğullarıyla yaptığı Ankara turunu ve bayrama özel anlatımını kaçırmayın!

(Ve önemli uyarı: Bu linke mendilsiz tıklamayın!)

https://www.youtube.com/watch?v=mGBcYHXb9q4

*Günün sözü:*

Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.

Mustafa Kemal Atatürk