Evdeyiz Ama Yalnız Değiliz #25

*Marjinal Porter Novelli WhatsApp Bülteni 26’ncı sayısıyla bir haftanın daha sonuna geldik!

Bugün Spotify listemizi ele geçiren Deniz’in acısı büyük, yüreği yanık… Bu listeyi, tüm “doğum günü karantinaya denk gelen talihsiz kader yoldaşları”na armağan eden Deniz, “burası karışacak, vaziyet alın çünkü istikrarlı hayal hakikattir” diyor.

https://open.spotify.com/playlist/2Fsu3O71Ee5HgyNA0tSgqB?si=kK9MZgzcRQeXTQpA4sv8TA 

*Evden çalışanlara özel günün önerileri:* 

Bugün sizi 1898 doğumlu Joseph Murphy’yle ve hâlâ tüm dünyada en çok satan kişisel gelişim kitapları arasında yer alan eseri Biliçaltının Gücü’yle tanıştırıyor ve zenginliğin sırrını veriyoruz! 1963 yılında kaleme alınan ve o günden beri onlarca dile çevrilen bu kitapta Murphy, bilinçaltını kullanarak zenginliğe giden yolda atılacak adımları şöyle sıralıyor, denemesi bedava!

  1. Zengin olmanın hakkınız olduğunu iddia etme cesaretini gösterin, bilinçaltınız bu iddianıza gereken saygıyı gösterecektir.
  2. Yalnızca karnınızı doyuracak kadar para istemiyorsunuz. Yapmak istediğiniz her şeyi, yapmak istediğiniz her zaman yapabilmenize yetecek kadar para istiyorsunuz, bunu aklınızdan hiç çıkartmayın.
  3. Para sizin yaşamınızda serbestçe dolaşabildiği zaman ekonomik açıdan sağlıklısınız demektir. Paraya gel-git zamanlarında kabaran bir deniz gibi bakın, her zaman ona bol bol sahip olacaksınız. Denizin suları çekildiğine tekrar kabaracağını çok iyi biliyorsunuz.
  4. Bilinçaltınızın yasalarını bildiğinizde, para hangi biçimi alırsa alsın, her zaman ona sahip olacağınızı da bilmelisiniz.
  5. Pek çok insanın iki yakasını bir araya getirememesinin ve asla yeterli paraya sahip olamamasının nedeni, parayı ayıplamalarıdır. Ayıpladığınız şeyler yanınızdan kaçıp giderler.
  6. Paraya tapınmaya kalkmayın. Para yalnızca bir simgedir. Asıl zenginliğin kendi zihninizde olduğunu unutmayın. Siz bu dünyaya dengeli bir yaşam sürmeye geldiniz ve bu dengeye ihtiyacınız olan bütün paraya sahip olmak da dahildir.
  7. Parayı hayattaki tek amacınız haline getirmeyin. Altın leğenin kusana ne faydası var? Bolluk, mutluluk, huzur, gerçek ifade ve sevgi iddialarında bulunun ve çevrenize sevgi ve iyilik saçın. O zaman bilinçaltınız kendinizi ifade ettiğiniz tüm bu alanlarda size faiziyle ödeme yapacaktır.

Damlaya damlaya neler oluyor?

Damlayan musluğumuza dalıp gittiğimiz o an, hepimiz aklında yalnızca şu soru vardır: “Tamir ettirmesem ne olur ki?”

Gezegenimizin çocuklarımızın da yaşayabileceği bir yer olması için sizi hemen şu adrese davet ediyor, bir an önce önleminizi almanızı diliyoruz:

https://water.usgs.gov/edu/activity-drip.html

*Günün sözü:*

İnsanın özgürlüğü; istediği her şeyi yapabilmesinde değil, istemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamasındadır. Jean-Jacques Rousseau