Evdeyiz Ama Yalnız Değiliz #28

*Marjinal Porter Novelli WhatsApp Bülteni’nin 28’inci sayısı başlıyor!*

Bugün sizi Mick Jagger ve Martin Scorsese’nin ortak imzasıyla doğan HBO dizisi Vinyl’in özel listesiyle 70’lere doğru bir yolculuğa çkarıyoruz. Müzikleri beğendiyseniz siz de bizim gibi bu efsane yapımın ikinci sezonunu umutsuzlukla bekleyenler kervanında yerinizi alabilirsiniz çünkü dizi aslında bu müziklerin nasıl doğduğunu anlatıyor!

https://open.spotify.com/playlist/6KJAbILievHgpLPTnXPPrh?si=jV6fGs6nRPCaN3Jg4Udo7Q 

*Evden çalışanlara özel günün önerileri:* 

Renkler diyarının adını hiç duymadığınız sakinleriyle tanışın! Bundan sonra en sevdiğiniz rengi soranlara sarı, mavi, siyah gibi tek kelimelik yanıtlar verme derdinden size kurtarıyoruz. Buyrun hem havalı hem de kendine has hikayeleri olan o özel renklere bir göz atalım…

*Drake’in boynu:* Orijinal adı “Drake’s Neck” olan rengimiz, bu adı mavi-yeşil boyunlu yabani ördeklerden alıyor. Aslında bu renk Türkçe’de “ördek başı yeşili” olarak anılan rengin ta kendisi!

*Verditer:* Bu rengin ismi, Fransızca “toprağın yeşili” anlamına gelen bir tabirden türetilmiş. Aynı zamanda “sinekkapangiller” ailesinden aynı renkli bir kuşun da ismi. Tıpkı verditer kuşu gibi, verditer rengi de yeşil desek yeşil değil… Mavi desek, mavi değil…

*Konyak alevi:*  Sanıyoruz ki bu rengi alevli içki seven birisi, “bakalım konyağım ne kadar yanıcıymış” derken buldu… Rengimizi ancak adını okuyarak tarif edebiliyor, evde ve özellikle de yalnızken, kendi renginizi bulabilmek için rakınızı, viskinizi yakmaktan kaçınmanızı öneriyoruz!

*Gingerline:* İtalyanca sarı renk anlamına gelen “giallo” kelimesinden türetilmiş bu renk, olgun Kumkuat (kamkat) meyvesinin rengi olarak da biliniyor. Bu renge 5 saniyeden fazla bakınca kendinizi “kamkat evde yetiştirilir mi + enter” derken bulabilirsiniz, dikkat!

*Ülkelerin gerçek boyutlarını karşılaştırmak ister misiniz?*

İstediğiniz ülkelerin boyutlarını birbiriyle karşılaştırabildiğiniz eğlenceli adresimiz hemen aşağıda size bekliyor! Önce bir yer seçiyorsunuz sonra onu hangisiyle karşılaştırmak isterseniz, onun üzerine doğru sürüklüyorsunuz.

https://thetruesize.com/

*Günün sözü:*

Kahkaha zamansızdır. Hayal gücünün yaşı yoktur. Ve hayaller sonsuzdur.  Walt Disney