Evdeyiz Ama Yalnız Değiliz #33

*Marjinal Porter Novelli WhatsApp Bülteni’nin 33’üncü sayısı başlıyor!

Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Grammy’nin 2020 yılı adayları arasına girmeyi başararak göğsümüzü kabartan Altın Gün grubunu tanıyor musunuz? En İyi Dünya Müziği Albümü dalında ülkemizi başarıyla temsil eden grubun Gece albümüne bayılacaksınız!

https://open.spotify.com/album/4IUeKh2mYOX2njthGA8STM?si=ZX0sM2IqR52q0lrgVi-cfg 

*Evden çalışanlara özel günün önerileri:* 

Evde duvarlar üstünüze mi gelmeye başladı? Tabii ki yalnız değilsiniz… Gelin bugün birlikte 5000 yıllık Feng Shui  öğretisinin “daha yaşanabilir mekanlar” sunan öğütlerine kulak verelim. Rüzgar ve su kelimelerinden oluşan Feng Shui, temelde enerji dengelemeyi amaçlıyor. Evimizdeki eşyaların yerleşiminde yapacağımız küçük dokunuşlarla “hiçbir şey olmasa, değişiklik olur” diyor, temel tüyolara geçiyoruz:

Giriş: Evin girişinde kapımızın hemen karşısında ayna bulunursa, dışarıdan taşıdığımız tüm enerjilerle daha kapıda yüzleşmiş oluyoruz, bu yüzden eğer mümkünse aynamızı başka bir tarafa çeviriyoruz.

Yatak odası: Yatak kapının tam karşısında olmamalı fakat yatan kişi kapıyı görebilmeli. Yatağın altında kullanmadığımız eşyaları biriktirmemeliyiz. Yatağımızı sağlam bir duvara yaslamalı, başlığını da mümkünse ahşaptan ya da başka sağlam bir malzemeden seçmeliyiz. Yatak odasında bulunan ayna ve elektronik eşyalar da uyku enerjimizi bozacağından, pek önerilmiyor. Aynanız varsa, önünü bir paravan ya da kapakla örtmeniz gerekiyor. Aşk arayanlara özel bilgi: Gelecek kişiye yer açmak için çift kişilik yatak seçiyoruz ?

Banyo: Feng Shui’de kayıp alan olarak nitelendirilen banyolarda kolayca uygulayacağımız iki temel kural var, dış kapısına pozitif enerji yansıtan minik bir ayna asmak ve klozet kapağını kapalı tutmak.

Bitkiler: Havayı temizlediği ve büyümeyi simgelediğinden yeşil bitkiler özellikle para çiçeği (Jade Plant) ve bamboonun uğurundan faydalanıyoruz. Ancak kaktüs gibi dikenli bitkiler ev içinde kişiler arasında uyumsuzluğu simgelediğinden pek tercih etmiyoruz. Hele kesilmiş çiçekler, artık yaşamadıklarından asla tavsiye edilmiyor.

Bereket: Evin para noktası güneydoğu, pusulayla bu yönü tespit edip evimizin o tarafına bir kumbara koyuyoruz.

Bonus: Feng Shui’ye göre 5 element var, Ağaç, ateş, toprak, metal ve su. Ev için bu elementleri temsilen bulunan bir eşya veya sembolle element dengesini sağlamamız gerekiyor. Ağaç-dikdörtgen, ateş-üçgen, toprak-kare, metal-daire ve su-dalgalı desen eşleşmeleriyle bunu kolayca sağlayabilirsiniz.

Titanic’i hepimiz biliyoruz, sayılmaz!

Film ve dizilerin müziklerini dinleyip hangi dizi veya filme ait olduğunu bulduğunuz keyifli bir uygulama. Bakalım kaç puan alacaksınız.

https://www.movie-music-quiz.com/

*Günün sözü:*

Şampiyonlar salonlardan çıkmaz. Şampiyonlar içlerinde tutku, hayal ve amaç olan insanlardan çıkar.

Muhammed Ali