Evdeyiz Ama Yalnız Değiliz #7

*Marjinal Porter Novelli WhatsApp bülteninin yedinci sayısıyla yeni haftaya “Merhaba!” demeye hazır mısınız?

Haftayı Caner Ertay’ın hazırladığı listemizle açıyoruz. Caner, bize farklı ritimleri sevenler için karışık kaset tadında, keyifli bir seçki sunuyor.”

https://open.spotify.com/playlist/0SmmbmrsY86mb1a3D5C4rb?si=JpAUDbHyTiy4arXaO5hfsg

*Evden çalışanlara özel günün önerileri:*  

Bağışıklığımızın güçlenmesi için vitamin ağırlıklı, dengeli ve temiz besleniyoruz. Peki odaklanmamızı artırmak için ne yapacağız, işte püf noktaları:

  1. Tam şu anda pek çoğunuzun elinizde bir fincan kahve olduğunu biliyoruz JDoğru yoldasınız, kafein size enerji vererek konsantrasyonunuzu artırmanıza yardımcı olur.
  2. Beynin en büyük dostu olan Omega 3’ü beslenme rutininize almaya ne dersiniz? Haftada 2 kez balık tüketmeye çalışın ya da seçeceğiniz takviyelerde Omega’nın gücünü de kullanmaya özen gösterin.
  3. Kakaonun faydalarını say say bitiremeyiz. Bilin bakalım kakao ilk nerede karşımıza çıkıyor? Evet, biraz bitter çikolatanın kimseye zararı olmaz! ?
  4. Tek başına yemesi çok da keyifli gelmiyor olabilir ama içine sevdiğiniz tatları ekleyerek, biraz sarımsaklı yoğurt ya da baharatlarla zenginleştirerek de tüketebileceğiniz avokado, odaklanmayı ve motivasyonu yükselten harika bir besin.
  5. Yaban mersini, en yüksek antioksidan içeriğe sahip meyvelerden biridir. Beyninizi dejenerasyona ve strese karşı korur, hafızanızı güçlendirir. Bırakın kırmızının gücü sizi hem gençleştirsin hem de canlandırsın.

Müjde, 360 derece dünya turu kazandınız!

Portekiz’den Endonezya’ya, Yunan adalarından Hong Kong’a 360 derece fotoğraflar ve videolarla ekranınızı dünyaya açılan bir pencereye dönüştürmek için hemen tıklayın:

http://www.airpano.com/

Bültenimizde bugün itibariyle bir sürpriz daha var!

Kemal Kocatürk’ün büyülü sesinden şiirler her Pazartesi günü okuyucularımızla buluşacak.

İlk şiirimiz,  Türk şiirinin büyük şairi Nazım Hikmet’in… Kocatürk, “Bu şiirde Corona virüsünün ağırlığı altında kaldığımız şu günlerde, yıllar öncesinden günümüze, tüm hasta ve hastalıkla boğuşan bizlere bir mesaj var…” diyor.

Hemen kulak vermek için

https://www.youtube.com/watch?v=ZHwEXEzw09E

*Günün sözü:*

Tecrübe bir gözlüktür, onların sayesinde ikinci defa daha iyi görürsünüz.” Henrik Ibsen