Evdeyiz Ama Yalnız Değiliz #9

*Marjinal Porter Novelli WhatsApp bülteninin dokuzuncu sayısı için kemerlerinizi bağlayın…*

Marjinal Porter Novelli’nin Spotify hesabı bugün Somer Topaloğlu tarafından ele geçirildi! Somer, günün sonunda keyif yapmak isteyenlere özel listesini şöyle tarif ediyor: “Tüm işlerinizi bitirdikten sonra biraz kendinize vakit ayırmaya ne dersiniz? Güzel bir kitap seçin, loş bir ortam yaratın ve bırakın bu liste sayfalar arasındaki seyahatinize eşlik etsin” J

https://open.spotify.com/playlist/0RoCZIbV5fEAVc1L6nwGt2?si=lzj0j2BzQ-aGXnWudRe8SQ

*Evden çalışanlara özel günün önerileri:*  

Son dönemde hayatlarımızın gittiği yön, en çok beslenme, egzersiz ve uyku düzenimizi etkiliyor. Bu üçlüyü gözden geçirerek kontrolü yeniden ele almanızı sağlayacak üç uygulama önerimiz var:

Epicurious bir yemek tarifi uygulaması. Evinizde bulunan malzemelere göre tarif önerisi alabilir, yeni tariflere göz atabilir ya da o gün yemek istediğiniz özel bir “mutfak” varsa hemen seçiminizi yapabilirsiniz.

Sworkit evde spor yapmanıza imkan sunan bir uygulama. Kendinize özel bir antrenman takvimi oluşturarak egzersizlerinizi planlayabilirsiniz. Sıkılmak yok, bahane yok!

SleepCycle ise bir uyku analiz uygulaması. Uykunuzu analiz ederek sizi en hafif uyku evresinde uyandırmayı hedefliyor, uyku düzeninizi, nasıl uyuduğunuzu ve uykunuzun kalitenizi inceleme fırsatı sunuyor. Uygulama ayrıca iOS’un “Sağlık” uygulamasıyla da entegre olabiliyor.

Dizilere kaç gün, kaç saat vakit ayırıyoruz?

İyi bir dizi izleyicisi olduğunuzu düşünüyoruz, özellikle de bu aralar… Peki bu zamana kadar gözünüzü kırpmadan izlediğiniz, bir bölümünü bile kaçırmadığınız favori dizinizi hiç başından kalkmadan izleseydiniz, kaç gün ve kaç saat sürerdi, hiç düşündünüz mü? Tarihte bugün, hangi efsane dizilerin başladığını biliyor musunuz? Sorularımızın yanıtları işte bu adreste:

https://www.bingeclock.com/tools/

*Günün sözü:*

“Eğer deneyimden ders çıkarırsanız, hiçbir şey zaman kaybı değildir.” Rodin