Melis Başaran – Boston University – Public Relations & Classical Civilization

Sizce Marjinal Kültürü nedir?

Marjinal Kültürü herkesin birbirine sıcak, içten ve yardımsever davrandığı, kocaman bir yaratıcılığın hayat bulduğu bir yerdir. Burada aile kavramını şirket ortamında tekrardan görüp yaşarsınız.

Marjinal PN’de en çok etkilendiğin 5 şey?

– Stajyerlere karşı tüm ekibin anlayışlı ve sıcak olması beni güvende hissettirdi.

– Herkesin cana yakın ve bir aile gibi içten iletişim kurabilmesi, şakalaşabilmesi etkileyiciydi. Şirkette aile olma kavramını Marjinal PN ile gördüm.

– Unutmayacağım şeyler arasında yer alan bir şey ise ofis ziyaretimde gördüğüm onlarca kediciklerdi. Uzun tüylü kedilere her ne kadar alerjim olsa da hayvan dostu bir şirket/ajans görmek beni çok mutlu etmişti çünkü maalesef bu bilinçte veya yaklaşımda olan çok sınırlı şirketler var.

– Cuma günleri mesainin son bir saatinin ‘sohbet ve muhabbet’ buluşması olması bana göre önemli bir şeydi. Herkesin kendini rahatça anlatabildiği, haftanın ya da özel hayatta yaşanılan bazı olayların yarattığı o bütün ağırlığın boşaltılabilmesi için süper bir fırsat ve zaman.

– Birçok kişinin yıllardır Marjinal PN’de çalışıyor olması oldukça etkileyici çünkü bu onların bu şirkette ne kadar mutlu olduklarını ve yaptıkları işi ne kadar sevdiklerini gösteriyor.

Marjinal PN’de hayal kırıklığına uğradığın 5 şey?

Aslında hiçbir şey yok ama COVID döneminde stajımı yaptığım için herkesle yüz yüze tanışamamış olmak üzücü bir durumdu. Şansım olsa herkesle sohbet etmek ve herkesin yaptığı işleri daha yakından gözlemleyerek kendime daha fazla şey katmak isterdim. Umarım ileride şansım olur ve COVID döneminden sonra bu sıcak ve içten ekibin bir parçası olabilirim!

Eklemek istediğin?

Herkese bütün yardımları ve destekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. COVID döneminde staj yapmış olsam da bana birçok şey kattınız. Marjinalli bir stajyer olmak gerçekten ayrıcalıktı. Umarım ileride tekrar bu özel ekibe katılma ve şirketteki aile kültürünü daha yakından hissetme şansım olur.