Öykü Kurtoğlu

Marjinal PN’de en çok etkilendiğin 5 şey?

Açık iletişim kültürü, dinamik, hayvan dostu olması, sıcakkanlı çalışma ortamı, empati

Marjinal PN’de hayal kırıklığına uğradığın 5 şey?

Pazartesi yaptığım dans konuşu sunumdan yola çıkarak; ekibin enerjisi düşük 🙁

Asuman Hanım ve Serpil Hanım’ı bunun dışında tutarak onların enerjileri süper! 🙂

Eklemek istediğin?

Sürekli mail trafiği yerine Trello, slack, asana gibi ortak çalışma uygulamalarına geçilebilir. Bu sayede iş süreçlerinin daha iyi yönetilebileceğini düşünüyorum.

 

 

Marjinal Sosyal Stajyeri Olmak

Geçen sene Erasmus’ta iken Hürriyet’te şöyle bir başlığa denk gelmiştim: ” Marjinal PN yeni bir sosyal girişim başlatıyor: Marjinal Sosyal”. Sosyal girişim diyince merak edip fellowu olduğum Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi ve aynı zamanda Marjinal PN Başkanı Asuman Hanım’a sorduğumda Marjinal Sosyal’e bayılmıştım. Demiştim ki bu oluşumun içinde olmak ve deneyimlemek istiyorum. Bulduğum ilk fırsatta Marjinal Sosyal’de stajyer olarak başladım.
İlk gün Asuman Hanım ve Serpil Hanım’ın sıcak karşılamaları bana yeni bir ailem olacağının habercisiydi. Nitekim öyle de oldu. Çok yoğun bir okul zamanıma denk gelse de ekip o kadar tatlıydı ki karşılıklı birbirimizi geliştirecek şekilde bir yol çizdik. Marjinal Sosyal’in direktörü olan Işık Hanım’ın emeklerini burada söylemeden geçemeyeceğim. KSS ve sürdürülebilirlik konularında bana ışık tutan deneyimlerini paylaşması paha biçilemez bir deneyimdi. Stajım boyunca; Sosyal Bağış Hareketi’nde bazı görev ve sorumluluklarım oldu; burada en değerlisi proje yönetiminin nasıl olacağını ve proje paydaşları ile iletişimin önemini öğrendim. Aynı zamanda SBH için diğer stajyer arkadaşlarımızla Sokak Röportajları yaptık çok eğlendik 🙂
SBH’ın yanı sıra KUSIF’ın Social Value International ile beraber düzenlediği ve Marjinal Sosyal’in de destekçisi olduğu Social Value Matters konferansına katılma fırsatı buldum. Buradaki yuvarlak masalarda konuşulan konuların yanısıra uluslararası bir network yapma imkanı da buldum. Stajyeri olduğum sürece mevcut ve yeni projeler hakkında bilgi edinerek onlarla nasıl bir işbirliği yapılabilir hakkında düşündüm, kafa yordum. Kısacası Marjinal Sosyal, kariyerimde hedeflediğim sosyal girişim, sürdürülebilirlik iletişimi, sosyal etki odaklı proje yönetimi, kurumsal itibar yönetimi ve kss danışmanlığı gibi konularda bana ayrı bir bakış açısı kazandırdı. Marjinal ailesinin bir parçası olmak çok güzel bir deneyimdi.
Yerin hep ayrı olacak Marjinal PN <3Sevgiler,
Öykü
http://marjinalclub.blogspot.com.tr/2017/07/marjinal-sosyal-stajyeri-olmak.html