Sena Özgüven – Ankara Üniversitesi – Diş Hekimliği Fakültesi

Sizce Marjinal Kültürü nedir?

Yardımseverliği, samimiyeti, birlik ve beraberliği önemseyen, stajyer, çalışan ya da hayvan dostlarını ayırt etmeksizin herkese aynı sevgi, saygı ve ilgiyi gösteren, bir aile ortamı oluşturarak en verimli çalışma alanını yaratmayı amaçlayandır.

Marjinal PN’de en çok etkilendiğin 5 şey?

– Stajyer olmama rağmen beni ve fikirlerimi önemseyerek bu ekibin bir çalışma ortağı gibi hissetmemi sağladılar.

– Marjinal ailesindeki tüm çalışanlara, yaptığım işler ya da herhangi bir konu ile ilgili, acaba yanlış mı yapıyorum diye çekinmeden rahat bir şekilde sorup, tartışıp öğrenme fırsatı buldum.

– Minik dostlarımıza gösterdikleri ilgi ve sevgi beni çok etkiledi. Onları ailenin bir parçası haline getirerek bu kültürü tecrübe eden herkese hayvan dostu olmanın önemini aşılıyorlar.

– Haftanın son toplantısında çalışanların dilediğince sohbet edip hayatlarında olup bitenleri samimi bir şekilde birbirleriyle paylaşması ve bu sayede de aile olmanın sözde değil özde nasıl olacağını göstermesi etkilendiğim yanlarından bir diğeri.

– Aktif olmak ve kendini sürekli yenilemek üzerine kurulu olan çalışma prensiplerini yakından tecrübe ederek sektörde nasıl önde ve en iyi olunabileceğini gözlemleme fırsatı bulmak.

Marjinal PN’de hayal kırıklığına uğradığın 5 şey?

Tüm staj dönemim boyunca beni hayal kırıklığına uğratan hiçbir şey olmadı 🙂

Eklemek istediğin?

‘Marjinalli’ olma fırsatına sahip olabildiğim, kurum kültürünü en iyi şekliyle gözlemlediğim ve kendime çok şey kattığım bir staj deneyimi yaşadığım için çok şanslı hissediyorum.

Bir Diş Hekimliği öğrencisi olmama rağmen ön yargısızca bana bu fırsatı veren başta Asuman Hanım olmak üzere tüm ekibe çok teşekkür ederim. “Marjinal PN’’yi her zaman iyi ki diyerek anacağım.