Talha DOĞANAY

8 Ağustos & 23 Eylül 2016


Marjinal PN’de en çok etkilendiğin 5 şey?


Takım oyunu:
Birçok şirkete nazaran kişilerin iş arkadaşlığından çok yakın bir arkadaş gibi içten, samimi bir şekilde ilişkiler kurması ve yardımlaşmanın hat safhada olması.

Stajyere verilen değer: Çalışanların stajyerlerin dahi anlattığı hikayeyi dikkatli bir şekilde dinlemesi, sorularına cevap görüşlerine önem vermesi ve yardım hususunda sınırsız olmaları.

Şirket Kültürü: Çalışanlarını sıfırdan yetiştirip kendi kültürünü ve sistemi oluşturması. Güvenilir, özgüveni yüksek, sorumluluk bilincinin olduğu şirketin kültürünü çalışanlarının gelişimiyle oluşturması 23 yıldır sürdürülen başarının anahtarı. 

Şirket itibarı: Türkiye’deki birçok firmanın Marjinal Porter Novelli ile çalışmak istemesi. İş anlaşmaları için çoğu ajansın yaptığı gibi müşteriye gidilmeyip anlaşmak için müşterinin ajansa başvurması. Bu itibarı oluşturmak gerçekten zor ve diğer şirketler için hayal ötesi.

Asuman Bayrak ve Abdurrahim Sönmez: Patrondan çok bir arkadaş gibi tatlı dilli, güler yüzlü bu iki insan şirket için büyük değerler. Asuman Hanım’ın tanısın ya da tanımasın içten iletişimi, bilgi ve donanımı; Apo Bey’in ortamı ısıtan, insanları kahkahaya boğan esprilerinden etkilenmemek elde değil.

 


Marjinal PN’de hayal kırıklığına uğradığın 5 şey?

Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki hayal kırıklığına uğradığım, rahatsız olduğum bir şey olmadı.

 


Eklemek istediğin?

Burada çalışan kişilerin kafaları rahat, baskı altında hissetmiyorlar. Ama bu şirketin oluşturduğu kültür sayesinde disiplinsizliğe yol açmıyor. Aksine çalışanlar sorumluluklarının bilincinde ve bu şekilde çok daha verimli bir şekilde çalışıyorlar. Hem çalışanlar hem müşterilere sunulan hizmetlerle birlikte Marjinal PN’nin alanının en iyi şirketlerinden biri olduğunu söyleyebilirim.