Evdeyiz Ama Yalnız Değiliz #18

*Marjinal Porter Novelli WhatsApp 18’inci sayısı sizlerle*

Spotify listemizi bugün bir ekip çalışması ele geçirdi! Aynı ekipte olan ve ofiste birlikte çalışmayı özleyen Gülin ile Esra’nın listesi, tüm ekip özlemi çekenlere hediye! ?

https://open.spotify.com/playlist/0slCWjPsrdHC6jUIpn3uvE?si=coz4bKJgTfeW3oBB34H6_Q 

*Evden çalışanlara özel günün önerileri:*  

Moda ve tasarım dünyasının yaşayan efsanelerinden Tom Ford, geçtiğimiz günlerde The New York Times’tan gazeteci Maureen Dowd’a verdiği röportajda hepimizin derdine derman olacak bir açıklama yaparak yüreklerimize su serpti. İşte karşınızda, bilgisayar kamerasında iyi görünme teknikleri!

  • Bilgisayarınızı kitap ya da benzeri bir yükseltinin üzerine koyarak, kameranın baş hizanızdan yukarda kalmasını sağlayın.
  • Şimdi kamerayı gözlerinize doğru tutun. Harici kamera kullanıyorsanız onu ayarlayarak, entegre kamera kullanıyorsanız ekranı aşağıya doğru oynatarak doğru açıyı bulun.
  • Malum kimimizin sağ kimimizin sol profili daha iyi; sizin tercihiniz hangisiyse, bir ışık kaynağını bilgisayarınızın o tarafına konumlandırın.
  • Işık kaynağının bilgisayarla aynı hizada ve azıcık gerisinde olmasına dikkat edin.
  • “Birazcık ince ayar” yapabilmek için bilgisayarınızı yerleştirdiğiniz alanda beyaz masa örtüsü kullanın, o yoksa beyaz bir kağıt da aynı işi görecek; ikinci şıkkı deneyecekseniz kağıdın kameranızın görüş açısında olmaması önemli.
  • Ford’un son önerisi isteğe bağlı ama biz doğallıktan yanayız… “Bolca pudra kullanın!”  J

Evet harika gözüküyorsunuz, toplantımıza başlayabiliriz… J

*Tuvalette bir şeyler okumayı sevenlerden misiniz?*

İşte size havalı ve yalnızca kendinize saklamak isteyeceğiniz bir site önerisi… Tuvalette bir şeyler okumayı sevenlerden misiniz? Söz, aramızda kalacak. Aşağıdaki linki tıklayarak tuvalette geçireceğiniz tahmini süreyi işaretlerseniz, hemen o süreye uygun harika bir hikaye bulabilirsiniz. Üstelik eserlerin çoğu Ezop veya James Balwin’den J

http://readpoopfiction.com/

*Günün sözü:*

İnsanların yaşlandıkları için hayal peşinde koşmadıkları doğru değildir; insanlar hayal peşinde koşmayı bıraktıkları için yaşlanırlar.

Gabriel Garcia Marquez