Evdeyiz Ama Yalnız Değiliz #21

*Marjinal Porter Novelli WhatsApp Bülteni 21’inci sayısındaa sizleree Hepiii Mepiii Cumalar dileer!*

Bugün Spotify listemiz Asuman’ın ellerinde. Asuman yaşadığımız kaosa yakışan parça ile günümüze soru işaretleri koymak istiyor…

https://open.spotify.com/playlist/2CDQhgmPGLdr7V8D0J96iO?si=7g_HG8asTPOulaROCqxBAg

*Evden çalışanlara özel günün önerileri:*  

Sizi bugün Finlandiya’dan gelen Sisu felsefesiyle tanıştırmak istiyoruz… Bu felsefe, “çoğu insanın pes ettiği noktadan sonra bile, kazanmak için cesur, azimli ve kararlı bir şekilde savaşmaya devam etmek” anlamına geliyor. Sovyetlerin ve Nazilerin etkisinde zor zamanlar geçirmiş ama bu zamanları başarılı bir şekilde atlatmış Finliler ve onların eşsiz direncinden gelen bu kelime, insanların fiziksel ve ruhsal olarak bitik hissettiği durumlarda ortaya çıkan bir psikolojik güç kazanma yeteneği. Zor zamanlar için belirli bir strateji, geçici bir çözüm veya çok amaçlı bir ilaç değil… Finliler, bu tavrı bir yaşam felsefesi olarak ele alıyor, günlük olarak çalıştırabilecekleri psikolojik bir kas olarak görüyor.

Peki bu yaşam felsefesi nasıl benimsenir?

  1. Derin bir nefes alın: Zorlandığınız her noktada derin bir nefes alın, oksijenin gücü sizi kendinize getirecek ve güçlendirecek.
  2. Odaklanın: Gün boyunca dikkatimiz sıkça başka yönlere çekilebilir. Bu nedenle kendinize az da olsa biraz boş vakit tanıyın. Hiçbir şey yapmadan oturup ya da pencereden uzun uzun dışarı bakıp, düşüncelerinizi bekleyin.
  3. Harekete geçin: Büyük bir sıçrama yapmak yerine ilk küçük adımınızı atmanızla ilgilidir. Uzun zamandır aklınızdaki o şey için harekete geçmenin şimdi tam sırası!

*5n1 şarkı! *

İşte havanıza hava katacak muhteşem bir site daha. Bir dönem ve ülke seçerek, o zamanlar oralarda hangi şarkının popüler olduğunu öğrenebilir, bu hafta sonu arkadaşlarınızla dijital buluşmalarınızda müzik bilginizle göz doldurabilirsiniz!

https://radiooooo.com/

*Günün sözü:*

Bir şeyi yazma disiplini, onu yaşama geçirmenin ilk adımıdır. Lee Iacocca